Yeni Sevinç – Özge Esirgen

Araştırma3

21 Günlük Reiki Meditasyonu

‘Yeni ile eski olanı ayırt etmek…’

Bu, bilmediğimiz bir sevinç. Bu, burada bile daha önce deneyimlemediğimiz bir varoluş.

Burada bugün yeni, yepyeni bir gün yaşıyoruz. Daha önce sevinmiş olduğumuz hiçbirşeyle kıyaslanamayacak bir şey elimizdeki. Daha önce bizi yükselten, yollar aştıran ve kat ettiren hiçbirşeyle kıyaslanamayacak bir güç bu. Bu ‘Açlığın doyurulacağı, boşluğun doldurulacağı Devre’nin başlamış olmasının sevinci.

Dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz 21 günlük kesintisiz Reiki Meditasyonumuz, daha önceki sekiz yılda adeta olgunlaşmış ve bizi bugüne taşımış. 2 Temmuz 2013 sabahının ilk ışıklarında başlayan 21 günlük Meditasyonumuzun son gününe bu yıl da geldik. 9 yıldır, yeryüzünde hiç yapılmamış bir Reiki Meditasyonunu gerçekleştiriyoruz. 21 gün boyunca gece gündüz durmaksızın, nöbetleşerek, her an Reiki ışığını yeryüzüne indiriyoruz. YENİ olan akıyor durmadan…

Sonsuz mutluluğa kavuşmanın sevincini ve neşesini yaşayan bir Aile olarak yaşadığımız günlerden bugün, 21. Gün. Bu gece sabaha dek hiç uyumadan Reiki Işığını yeryüzüne indirip yayacak ve sabaha karşı meditasyonumuzu tamamlamış olacağız.

Bu bitiş, bizi yepyeni bir başlangıçla buluşturdu.

‘Yeni ile eski olanı ayırt etmek…’

Ayırt etmek, yeryüzünün çeşitli bölgelerindeki ruhsal disiplinlerinde en yüksek bilgelik ve şefkat merhalesi olarak geçer. İlk günden başlayarak, buradaki hergünümüz eski ve yeni olanı ayırt etmek ile geçti.  Eski olan en diplerden, en derinlerden yüzeye çıkıp, en beklenmedik yüzleşmelerimizi oluştururken, yeniye tutunmak tek çözüm, tek ışıktı.

Bugün son gün. Reiki Huzur Vadisinde, kalplerde yeni olan dolaşıyor… Ayırt edilmiş bir ‘yenilik’…

Bedenlerde sevinç, doğada uyum var… Rüzgar esintisi ile katkıda bulunurken, tüm doğa güçleri el ele vermiş insanlığın bu gayretini, bu hamledişini kutluyorlar. Günlerdir çektiğimiz her mantra, tüm insanlık içindi; günlerdir ettiğimiz her dua, her biriniz içindi.

Günlerdir birleştirdiğimiz ve oluşturduğumuz tek Kalp, sizleri buraya davet içindi…

Bizlere dendi ki:

‘Şifa; sevgidir, şefkattir, merhamettir…’

‘Zarif bir dokunuş, tatlı bir sözdür…’

‘Kalbe akan ışıktır…’

‘Bedeninizde dolaşmakta olan bu zarafeti hissedin lütfen…’

‘Aynı şekilde, sevgiyle, zarafetle akmakta olan şifaya karşılık verin…’

‘Sizin sevginiz, zarafetiniz, kapılarınızı ardına kadar açmaktır…’

Biz bu gece, burada tüm bulunanlar olarak kapılarımızı ardına dek, ‘Sevgiye, barışa, huzur ve sükunete, YENİ olana’ açacağız…

Kalplerini, gönüllerini, bedenlerini, hayatlarını, kapılarını ardına dek bizlere açanlara akmak üzere…

Mutluluğumuza, Yeni Olan o mutluluğun tadını daha da katmak, ve yarın tüm insanlık için Yepyeni bir Güne uyanmak üzere…

Burası ve orası her neresiyse, orası bir bütündür.

Bizler bu gece Reiki Huzur Vadisinin tüm her yer olacağına ve var olan her şeyi kapsayacağına ve yarın insanlık için yepyeni bir güne uyanacağımıza bütün kalbimizle iman ediyoruz.

Sizleri çok seviyoruz.

Reiki Huzur Vadisi